Leczenie po Wypadku pokrywane z OC sprawcy

Szybkość podejmowanych działań medycznych, swobodny dostęp do informacji o swoim stanie zdrowia, a także możliwości skorzystania z nowoczesnej i niezwłocznej rehabilitacji ma wpływ na pozytywne rokowania pacjenta. Niestety system działania polskiej służby zdrowia, często nawet wbrew szczerym chęciom lekarzy, stawia przed nimi i pacjentami przeszkody, które mogą okazać się nie do przebycia. Z każdej sytuacji jest jednak wyjście – jeśli jesteś lub byłeś ofiarą wypadku – wiedz, że możliwe jest godne i adekwatne do potrzeb leczenie w prywatnych najlepszych klinikach w Polsce, za które nie zapłacisz ani złotówki! Jak to możliwe? Poznaj historię naszego pacjenta.


Instytut Medycyny Interwencyjnej – niezwłoczne leczenie poszkodowanych z OC sprawcy


Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jakie przysługują im prawa i jakie mają możliwości. Ofiary wypadków komunikacyjnych i zdarzeń w miejscu pracy często zmagają się z walką o adekwatne odszkodowanie, które będą mogły przeznaczyć na niezbędne do powrotu do zdrowia leczenie. Z przykrością zauważyliśmy, że gros osób, które miały wypadek, a co za tym idzie, doznały poważnego, lub mniej uszczerbku na zdrowiu – nie otrzymują właściwej pomocy medycznej.

Tygodnie czekania na niezbędną rehabilitację, odległe terminy wizyt u specjalistów, brak dostępu do najnowocześniejszych metod leczenia i wybiórcze stosowanie kosztownych, choć refundowanych terapii – to przykra codzienność polskich pacjentów. W dużej mierze nie jest to wina lekarzy publicznej służby medycznej. „Winowajcą” jest po prostu stan polskiej służby zdrowia, ograniczenia w refundacji niektórych metod leczenia i brak niezbędnych specjalistów – rehabilitantów, pielęgniarek i lekarzy.

W wielu przypadkach usprawnienie działania i zastosowanie skoordynowanego, zaawansowanego leczenia jest w stanie nie tylko szybciej pomóc w powrocie do zdrowia, ale i zapobiec utrwaleniu doznanych kontuzji. Co więcej – jego koszty może w pełni pokryć OC sprawcy.


Jak Instytut Medycyny Interwencyjnej pomaga w powrocie do zdrowia – poznaj historię naszego Pacjenta


Jeden z naszych pacjentów, miał nieprzyjemność uczestniczyć w wypadku komunikacyjnym, w którym był ofiarą. Sytuacja miała miejsce 29 marca 2019 roku. Kiedy przechodził przez pasy, został potrącony przez rozpędzony samochód dostawczy. Z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do jednego ze szpitali powiatowych działających na terenie województwa lubuskiego. Spędził w nim 1,5 miesiąca i został wypisany do domu.

Niestety zarówno rodzina Pacjenta, jak i on sam w zasadzie od samego początku mieli uwagi i obiekcje co do jakości procesu leczenia. Brak sprawnego przepływu informacji, prawdopodobnie nieprawidłowa opieka pielęgnacyjna i wiele innych czynników nałożyły się na to, że pacjent, zamiast wracać do pełni zdrowia, czuł się coraz gorzej, a jego stan się pogarszał. Finalnie został wypisany do domu z poważnymi, rozległymi odleżynami, które są bezpośrednim zagrożeniem dla życia i zdrowia.

Rodzina Pacjenta postanowiła się z nami skontaktować. Po zapoznaniu się z dokumentacją chorego bez zbędnej zwłoki przystąpiliśmy do konsultacji, ustaliliśmy plan leczenia i rehabilitacji i bez oczekiwania na zapłatę– wdrożyliśmy go w życie. Jednocześnie poinformowaliśmy pacjenta, że ma prawo do leczenia ze środków, które pochodzą z OC sprawy i skontaktowaliśmy go ze współpracującą z nami Kancelarią Odszkodowawczą Adversum.


Leczenie z OC sprawcy


Kancelaria Adversum natychmiast rozpoczęła niezbędne działania. Za zgodą rodziny i Pacjenta przekazaliśmy wszystkie dokumenty z przeprowadzonego do tej pory leczenia, a także zaprezentowaliśmy kolejne, przewidywane wydatki związane z zalecaną, niezbędną rehabilitacją. Koszty leczenia były niemałe. To, co pacjent otrzymał po pierwszej i według założeń ubezpieczyciela – ostatniej wypłacie odszkodowania, było zaledwie ułamkiem poniesionych już kosztów, bez brania pod uwagę przyszłych wydatków związanych z dalszym leczeniem! Adversum złożyło pozew do sądu. Chociaż do chwili obecnej towarzystwo ubezpieczeniowe uchyla się od wypłaty odszkodowania w żadanje przez nas kwocie – pacjent nie ponosi żadnych kosztów leczenia i opieki prawnej, ponieważ tymczasowo pokrywa jes nasz Instytut Medycyny Interwencyjnej i Kancelaria Advesum.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, Pacjent mqa szanse na otrzymanie od ubezpieczyciela adekwatne do poniesionych strat odszkodowania, które pozwoli mu nie tylko na pokrycie dotychczasowego leczenia w prywatnych, najlepszych klinikach medycznych, ale też realizację założonego przez nas długotrwałego planu rehabilitacyjnego w przyszłości!


Działania Instytutu Medycyny Interwencyjnej


Pacjent trafił pod opiekę Instytutu Medycyny Interwencyjnej w złym stanie. Bez zwłoki skierowaliśmy na niezbędne, szczegółowe i specjalistyczne badania. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy indywidualny plan leczenia, który obejmował wizyty w najlepszych placówkach medycznych w Polsce. Dzięki nowoczesnych metodom leczenia odleżyn, które pacjent otrzymał w klinice leczenia ran w Warszawie i równoległej, intensywnej rehabilitacji trudnego urazu miednicy – chory stopniowo odzyskiwał zdrowie, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów! Poszkodowany uważa, że dzięki naszym działaniom odzyskał zdrowie, godność i życie, dlatego wyraził zgodę na podzielenie się jego historią.


Mało osób zdaje sobie sprawę, że w razie wypadku ma prawo do godnego, niezbędnego leczenia w prywatnych placówkach medycznych. Historią jednego z naszych zadowolonych Pacjentów, chcemy udowodnić, że kompleksowe leczenie ze środków z OC sprawcy jest nie tylko możliwe, ale i całkiem realne! Jeśli doświadczyłeś podobnej sytuacji i uważasz, że lekarze nie objęli Cię właściwą opieką medyczną – skontaktuj się z nami! Razem z Adversum jesteśmy w stanie pomóc Ci w powrocie do pełni zdrowia!

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami, pomożemy i doradzimy Ci!