Partner Prawny - Kancelaria Prawniczo-Brokerska Adversum Sp z o. o.

Procedury prawne związane ze skomplikowanym procesem otrzymania odszkodowania z własnej polisy lub z OC sprawcy często są trudne, czasochłonne i długotrwałe. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje początkowo zbyt niskie odszkodowanie względem faktycznych potrzeb osoby poszkodowanej. Profesjonalne, fachowe wsparcie podczas wszystkich procedur związanych z odszkodowaniem jest w takich sytuacjach nieocenione. Potwierdzeniem rzetelności i profesjonalizmu działania naszego Partnera może być fakt, że Kancelaria Adversum, działając na rzecz swojego Klienta, wywalczyła najwyższą rentą w Polsce i obsłużyła dotychczas klika tysięcy klientów.

O Kancelarii Prawno-Brokerskiej Adversum

Adversum - Kancelaria Odszkodowawcza

Kancelaria Prawno – Brokerska Adversum od ponad 18 lat działa na rzecz osób poszkodowanych w wyniku wypadków (niezależnie od ich rodzaju). Wieloletnie doświadczenie w występowaniu przed zakładami ubezpieczeniowymi, gruntowna znajomość prawa odszkodowawczego i działania firm ubezpieczeniowych sprawia, że Adversum jest w stanie pomóc w walce o adekwatne odszkodowanie lub zadośćuczynienie poniesionych strat – fizycznych, psychicznych i materialnych poszkodowanego. Klienci naszego Partnera nie muszą martwić się również o koszty sądowe, ponieważ to właśnie Adversum pokrywa je w 100%. Wpływa to na fakt, że współpraca z Kancelarią nie jest związana z jakimkolwiek ryzykiem finansowym. Placówki Adversum ulokowane są w kilku miastach Polski – Warszawie, Białymstoku, Ełku, Olsztynie, ale Kancelaria obsługuje Klientów z całej Polski. 

Odszkodowania powypadkowe

Wiele wypadków, niezależnie od ich rodzaju i miejsca, w którym się wydarzyły, niesie za sobą poważne i mniej groźne konsekwencje medyczne. Długotrwały proces zintegrowanego leczenia, diagnostyka, rehabilitacja, opieka psychologa lub inne terapie generują zwykle olbrzymie koszty, na poniesienie których nie każdy może sobie pozwolić.  Zaniechanie leczenia lub rezygnacja z rehabilitacji mogą rodzić poważne i trwałe konsekwencje zdrowotne. To właśnie dlatego Kancelaria Adversum we współpracy z nami wprowadziła wyjątkowy rodzaj usługi o nazwie „Leczenie powypadkowe z polisy OC sprawcy”. Dzięki niemu możliwe jest wdrożenie specjalistycznego leczenia osób poszkodowanych bez konieczności ponoszenia jego kosztów – ponieważ zostaną one pokryte z OC sprawcy. Adversum zadba o całokształt spraw związanych z załatwianiem procedur prawnych, a poszkodowany będzie mógł rozpocząć leczenie od razu, jeszcze przed zapadnięciem decyzji firmy ubezpieczeniowej!

Jak wygląda proces ubiegania się o odszkodowanie przez Kancelarię Prawną Adversum?

Kooperacja Instytutu Medycyny Interwencyjnej z Kancelarią Prawniczo-Brokerską Adversum jest prosty i przejrzysty.

  1. W pierwszej kolejności liczy się zdrowie poszkodowanego, dlatego zaraz po wydaniu orzeczenia lekarskiego przez IMI, poszkodowany bez zbędnej zwłoki zostaje poddany niezbędnemu leczeniu. Równolegle Kancelaria Adversum załatwia szereg spraw związanych z uznaniem roszczenia. Pracownicy Kancelarii analizują udostępnioną dokumentację i na jej podstawie określają plan działania. Jeśli jest pełna odpowiedzialność za szkodę – Adversum występuje o kwoty bezsporne, które mają uwzględniać zadośćuczynienie i odszkodowanie za przewidywane koszty leczenia poszkodowanego.
  2. Na dalszym etapie, po ustaleniu przez komisję lekarską dokładnego i docelowego planu leczenia, nasz Partner występuje z roszczeniem do zakładu ubezpieczeń. Celem takiego działania jest sfinansowanie zakładanych kosztów leczenia z góry i refundacja dotychczas poniesionych kosztów leczenia.
  3. Ostatnim etapem jest ostateczne ustalenie stanu zdrowia pacjenta po wypadku, przygotowanie planu rehabilitacji zachowawczej i opcjonalnie określenie konieczności zastosowania dalszego leczenia. W tym wypadku to również nie poszkodowany, a Kancelaria Prawna Adversum ponownie występuje do ubezpieczyciela z tzw. roszczeniem końcowym, które ma objąć opcjonalnie: ostateczną kwotę zadośćuczynienia, pokryć koszty przewidywanego leczenia zachowawczego w przyszłości i ewentualnej renty z tytułu zwiększonych potrzeb, utraconych korzyści. Całokształt spraw nie wymaga na żadnym z etapów wkładu finansowego osoby poszkodowanej!

 

Kancelaria Adversum ma duże doświadczenie w dochodzeniu roszczeń w wypadkach komunikacyjnych (z OC sprawcy), wypadkach w pracy (przy odpowiedzialności ze strony pracodawcy/wypadkach rolniczych) i przypadku odpowiedzialności deliktowej (z OC sprawcy). Prawnicy przejmują na siebie całokształt spraw związanych z dochodzeniem roszczeń, dzięki czemu poszkodowany może skupić się wyłącznie na powrocie do zdrowia i odzyskać spokój – tak potrzebny podczas rekonwalescencji. Wieloletnie doświadczenie i gruntowna znajomość branży ubezpieczeń mają wpływ na dochodzenie roszczeń i uzyskiwanie znacznie wyższych kwot odszkodowania niż w przypadku samodzielnej próby dochodzenia swoich praw z ubezpieczycielem.